Kategoriler
Sayfalar
Yeni İçerikler
 
2011-2012 PİLOT UYGULAMA DERS PLANLARI
Temel Öğretim ve Ek Öğretim planları, hepsi bir arada.
KUR'AN KURSLARI UYGULAMA ESASLARI VE EKLERİ
2011 - 2012 Eğitim Öğretim yılı Kur'an kurslarının uygulamaya yönelik esaslar aşağıda çıkarılmıştır.
KUR'AN ÖĞRENİYORUM
Haftanın her günü, her yaş grubuna Kur'an Eğitimi
HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ VE KURAN KURSLARI GÖRSEL EGİTİM SETİ
DinDersi.Com 2003 yılında kurulan, bugün 110 bin üyesi olan büyük bir ailedir. DinDersi.Com’un 2006 yılında çıktığı Vip serüveni ilköğretimle başladı, ortaöğretim, ihl ile devam etti. En son Yaz Kur’an Kursları ve Kış Kur’an Kursları Görsel Eğitim Setiyle devam ediyor. 30 kişilik uzman bir ekiple yıllardır hizmete devam ediyoruz.
KUR’AN KURSLARI ÖĞRETİM PROGRAMLARI (Pilot Uygulama)
GİRİŞ

Köklü bir tarihi geçmişe sahip olan Kur’an kursları, kültürümüzün şekillenmesinde önemli katkısı olan yaygın eğitim kurumlarından biridir. Günümüzde örgün öğretim süreci içinde bulunan veya bu süreci tamamlamış insanımızın büyük bir kısmı, Kur’an-ı Kerim’i yüzünden okumayı; iman, ibadet, ahlak konularında temel bilgileri ve Hz. Peygamber’in hayatını önemli ölçüde bu kurumlardan öğrenmektedir.

KUR’AN KURSLARINDA HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ PROJESİ
Diyanet İşleri Başkanlığı, “Kur’an kurslarında hizmet çeşitliliği” projesi ile mesai saatleri içinde Kur’an kurslarına gelemeyen kamuda veya özel sektörde çalışan vatandaşlarımızın iş saatleri dışında veya hafta sonları halk eğitim uygulamalarında olduğu gibi, iş hayatından sonra, hayatın bir parçası şeklinde Kur’an ve dini bilgiler öğrenebilmesi için yeni sisteme pilot bölgelerde ugyulamaya geçti.
sonraki sayfa >>
 
Site İçi Arama
Site Menü
Çok Okunan İçerikler
Link Arşivi
İçeriği Paylaş

www.kurankurslari.com
Sitede bulunan tüm içerikleri kaynak göstererek kullanabilirsiniz
Code By huzurevi | asilweb